Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie
Strona główna

Witamy w MOPS Czchów

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 r.

Utworzono dnia 31.10.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie, w związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programem pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2023 realizowanego w ramach środków z Funduszu Solidarnościowego, przeprowadza...

czytaj dalej na temat: Nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 r.

Nabór wniosków w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 r.

Utworzono dnia 31.10.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie, w związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programem pn. „Opieka wytchnieniowa” edycja 2023 realizowanego w ramach środków z Funduszu Solidarnościowego, przeprowadza diagnozę potrzeb w...

czytaj dalej na temat: Nabór wniosków w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 r.

REAGUJMY. Państwa sygnał może uratować komuś życie!

Utworzono dnia 17.10.2022

Zarządzenie Nr 36/2022 Burmistrza Czchowa z dnia 11 marca 2022 r. w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Czchów z zakresu pomocy społecznej pod nazwą: „świadczenie usług aktywnej integracji o charakterze zawodowym dla uczestników projektu „Lepsze jutro” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie” oraz naboru kandydatów na członków Komisji Konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na realizację w/w zadania.

Utworzono dnia 11.03.2022

Dodatek osłonowy

Utworzono dnia 05.01.2022

Dodatek osłonowy stanowi element tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Jeżeli dochód przekroczy wskazane progi istnieje możliwość zastosowania tzw. mechanizmu zł za zł.

WAŻNE - Jeżeli złożymy wniosek o dodatek osłonowy w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 lipca 2022 r., to ujawniamy dochody swojej rodziny z 2020 r. Składając wniosek od 1 sierpnia 2022 r. do 31 października 2022 r. ujawniamy dochody z 2021 r.

Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego:

Dodatek osłonowy może zostać wypłacony w podwyższonej wysokości:

1) 500 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;

2) 750 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;

3) 1062,50 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;

4) 1437,50 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.

Podwyższony dodatek osłonowy można otrzymać, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi.

UWAGA! Niezbędny jest tu wpis do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2021 r. poz. 554, 1162 i 1243).

Zasada złotówka za złotówkę

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

Termin

Aby otrzymać dodatek osłonowy złóż wniosek do 31 października 2022 roku.

Wszyscy którzy złożą wnioski o dodatek osłonowy do 31 stycznia 2022 r. wypłata dodatków zostanie realizowana  w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia 2021 Ci, którzy nie złożą wniosku w do końca stycznia, nadal będą mogli ubiegać się wsparcie. Wówczas muszą złożyć wniosek do 31 października 2022 r. W tym przypadku wyplata 100% dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

W Gminie Czchów realizacją dodatków osłonowych zajmuje się Miejski Osrodek Pomocy Społecznej w Czchowie– ul. Szkolna 1 , 32-860 Czchów

Wszelkich informacji na temat programu udzielają pracownicy pod numerami telefonów :

 014 66 36 565 lub 014 68 43 010 wew. 22

lub osobiście pod adresem ul. Szkolna 1, 32-860 Czchów w godzinach pracy tj. od 7:30 do 15:30

 

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

https://www.gov.pl/web/klimat/pytania-i-odpowiedzi-dodatek-oslonowy

czytaj dalej na temat: Dodatek osłonowy

Informacja o wyborze oferty - świadczenie usług asystencji osobistej

Utworzono dnia 28.09.2022

Protokół postępowania o udzielenie zamówienia publicznego o wartości szacunkowej nie przekraczającej równowartości kwoty 130 000,00 zł. z dnia 28 września 2022 r. Znak sprawy: MOPS/KR/070/AOON/10/2022 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA • Świadczenie usług...

czytaj dalej na temat: Informacja o wyborze oferty - świadczenie usług asystencji osobistej

Wakacyjne kwalifikacje

Utworzono dnia 23.09.2022

Wakacyjne kwalifikacje

     Po zakończonych w drugim kwartale roku treningach skupiających się na rozwoju kompetencji miękkich uczestników projektu nadszedł czas na rozwój zawodowy poprzez kursy zawodowe. Pomimo okresu wakacyjnego nasi uczestniczy podjęli trud odbycia kursów zawodowych.

    We wcześniejszym artykule wspomniałam o rozpoczęciu kursów prawa jazdy kat B. Kursy dobiegły końca, a uczestnicy zmagają się z egzaminami teoretycznymi oraz praktycznymi. Z niecierpliwością wyczekujemy pozytywnych wyników egzaminów. Pani Anna oraz Beata, które rozpoczęły trwający 42 godziny kurs administracyjno biurowy zakończyły go z sukcesem. Nabyły nowych umiejętności w zakresie: zadań i obowiązków pracownika administracyjno-biurowego, obiegu dokumentów w biurze i ich archiwizacji . Zapoznały się także z podstawowymi zasadami redagowania pism biurowych, elementami zarządzania dokumentacją, systemem kancelaryjnym. Szkolenia prowadzone były z wykorzystaniem pracy na komputerze i programach Microsoft Word i Microsoft Excel. Warto wspomnieć, iż kurs ten przyczynił się do rozpoczęcia stażu zawodowego. Pani Anna po uzyskaniu kwalifikacji z początkiem sierpnia rozpoczęła staż zawodowy na stanowisku pomocy biurowej. Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego dzięki odbyciu stażu jest bardzo ważne i znaczące dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Co ważne trzy miesięczny staż, którego podjęła się uczestniczka obliguje pracodawcę do zatrudnienia stażysty po jego zakończeniu.

   Pełna uznania jestem dla Pań, które odbyły kurs opiekuna osób zależnych. Zawód ten jest bardzo wymagający zarówno emocjonalnie jak i fizycznie. Kurs zapewnia w pełni profesjonalne przygotowanie do pracy opiekuna osób starszych, zarówno poprzez dostarczenie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Kurs trwał 48 godzin i realizowany był w pobliskiej prywatnej placówce świadczącej usługi w tym zakresie. Żeby niebyło zbyt poważnie i rozważnie to pochwalę w tym miejscu obie Panie Katarzynę i Annę, uczestniczki kursów Kucharz małej gastronomii oraz Mistrz kuchni. Kursy zostały zorganizowane w jednym z Nowosądeckich hoteli z bardzo dobrze wyposażonym zapleczem gastronomicznym. Panie z wielkim zaangażowaniem i chęcią uczestniczyły w kursie, a co więcej wykorzystywały przychylność prowadzącego i skrupulatnie notowały nowe przepisy. Ponadto uczestniczki nabyły nowych umiejętności z zakresu obsługi urządzeń kuchennych, bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni, prawidłowego postępowania z żywnością i produktami spożywczymi, sporządzania i ekspozycji potraw. Zrobiło się apetycznie a będzie słodko za sprawą kolejnej uczestniczki Pani Moniki, która odbyła kurs Dekoratora ciast i tortów. Kurs odbył się w jeden z Brzeskich cukierni, a uczestniczka poznała, że tak powiem od kuchni jak wygląda etap przygotowywania ciast, ich przekładania oraz co najbardziej dla niej istotne dekorowania. Pod okiem doświadczonych pracownic cukierni sama przygotowywała dekoracje i zdobiła za pomocą różnych technik i możliwości ciasta i torty. Efekty które mogłam podziwiać były zachwycające.

Uczestnicy projektu, którzy byli zainteresowani skorzystali z pomocy przy opracowaniu bądź aktualizacji CV co bardzo mnie cieszy i świadczy o tym, że chcą się dalej rozwijać zawodowo poprzez aktywne poszukiwanie pracy. Osobom, które ukończyły kursy składam gratulację i życzę dalszego rozwoju zawodowego oraz wykorzystania nowych możliwości.

Z kolei dla osób zastawiających się nad udziałem w pro-jekcie przypominam o możliwości kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czchowie ul. Szkolna 1, tel.14 66 36 565, e-mail lepszejuro@czchow.pl. oraz dyżurze pracownika socjalnego w Urzędzie Miejskim w Czchowie pok. nr. 1 w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godz. od 12-15.

Kolejna rekrutacja uczestników do projektu zgodnie z regulaminem już w grudniu 2022r.

Koordynator projektu

Lidia Urbańska

czytaj dalej na temat: Wakacyjne kwalifikacje

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zamówienia pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Utworzono dnia 15.09.2022

Czchów, 15.09.2022                                                                              ...

czytaj dalej na temat: Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zamówienia pod nazwą „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Informacja dotycząca świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego

Utworzono dnia 19.07.2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie informuje, iż można już składać wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego i funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2022/2023.   Wniosek można złożyć w następujący sposób:  od dnia 1 lipca 2022...

czytaj dalej na temat: Informacja dotycząca świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego

Komiukat

Utworzono dnia 15.06.2022
Informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej na temat: Komiukat

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 93

W tym miesiącu: 256

W poprzednim miesiącu: 485

Wszystkich: 12801