Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie
Strona główna

Witamy w MOPS Czchów

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Utworzono dnia 29.09.2023

2. października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, który jest okazją do propagowania przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej. Dzień ten to także idealna sposobność do tego, by zachęcić...

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Webinarium dla seniorów „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić”

Utworzono dnia 03.10.2023

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” organizowane w ramach projektu...

czytaj dalej na temat: Webinarium dla seniorów „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić”

Zakończenie projektu Lepsze jutro

Utworzono dnia 07.09.2023
     W miesiącu wrześniu został z sukcesem rozliczony projekt pn. „LEPSZE JUTRO” zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Działania 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.1 aktywna...
czytaj dalej na temat: Zakończenie projektu Lepsze jutro

Ogłoszenie o naborze do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024

Utworzono dnia 04.09.2023

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” edycja 2024

Rusza nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie, w związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programem pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” edycja 2024 realizowanym w ramach środków z Funduszu Solidarnościowego, przeprowadza diagnozę potrzeb w środowisku gminy Czchów.

Realizacja programu zaplanowana jest od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

  • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  • osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne).

W czym pomoże asystent?

  • w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe ( społeczne, sportowe)
  • w zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,
  • w załatwianiu spraw urzędowych,
  • w nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami,
  • w korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy),
  • w wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej).

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu zgłaszania potrzeb w przedmiotowym zakresie.

Z uwagi na krótki termin złożenia wniosku przez Gminę do właściwego Wojewody, deklarację osób zainteresowanych uczestnictwem w Programie prosimy kierować do dnia 11.09.2023 r. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie, ul. Szkolna 1, 32-860 Czchów, tel. 14 66 36 565

Stypendia szkolne dla uczniów w roku szkolnym 2023/2024

Utworzono dnia 30.08.2023

W terminie od 01.09.2023r. do 15.09.2023 będą przyjmowane wnioski o stypendia szkolne na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce "Pomoc materialna dla uczniów"

czytaj dalej na temat: Stypendia szkolne dla uczniów w roku szkolnym 2023/2024

Ogłoszenie

Utworzono dnia 11.08.2023
Uprzejmie informujemy, iż dzień 14 sierpnia 2023 roku będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie (za święto przypadające w sobotę tj. 11 listopada 2023 roku).
czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów

Utworzono dnia 28.07.2023

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (seminarium online) „Cyberbezpieczeństwo podczas zawierania transakcji elektronicznych z podmiotami rynku finansowego, ochrona konsumentów na rynku finansowym, w szczególności przed działalnością cyberprzestępców, uwzględniając takie metody oszustw, jak vishing i spoofing” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Webinarium odbędzie się 4 września 2023 r. (10:00-12:35).

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=83092&p_id=18

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną po 1 września 2023 r., potwierdzenia uczestnictwa będą przesyłane na bieżąco.

Celem webinarium jest zwiększenie świadomości w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.

W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację.

Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 1 września 2023 r., a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

czytaj dalej na temat: Webinarium dla seniorów i ich opiekunów

Fundacja Fun. Tech. Future.

Utworzono dnia 23.06.2023

Fun. Tech. Future. to pomoc zawodowa dla młodzieży ze środowisk nieuprzywilejowanych, która właśnie wkracza w dorosłość. Program został stworzony z myślą̨ o młodych ludziach w wieku 18-23 lat, którzy potrzebują̨ motywacji, konkretnej wiedzy oraz profesjonalnego wsparcia, by zbudować kompetencje potrzebne do wejścia na rynek pracy. Wszystko po to, aby pomóc im w usamodzielnieniu się.

Właśnie wystartowała 5. edycja programu Fun. Tech. Future. W ramach programu organizowane są nieodpłatne warsztaty stacjonarne oraz webinary online, a także udostępniane poradniki i e-booki zawodowe.

Udział w programie jest bezpłatny.

Do programu zgłaszać się mogą osoby indywidualne, ale także placówki.

Wystarczy się zapisać na: https://sukcespisanyszminka.pl/fun-tech-future/ lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

 

czytaj dalej na temat: Fundacja Fun. Tech. Future.

"Droga do kariery bez żadnej bariery"

Utworzono dnia 23.06.2023

Fundacja Pomocy dzieciomi osobom chorym KAWAŁEK NIEBA

Utworzono dnia 22.05.2023

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” pomaga w leczeniu – ratuje życie i zdrowie tysięcy dzieci i dorosłych chorych, niepełnosprawnych oraz wspiera dzieci cierpiące z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej. Strona: ...

czytaj dalej na temat: Fundacja Pomocy dzieciomi osobom chorym KAWAŁEK NIEBA

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 93

W tym miesiącu: 256

W poprzednim miesiącu: 485

Wszystkich: 12801