Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie

Umowa o przyznaniu środków z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Gmina Czchów w 2022 r. otrzymała środki finansowe z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” na rok 2022" z przeznaczeniem na wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Całkowity koszt „Programu Opieka wytchnieniowa na rok 2022” wynosi 150 mln zł.

Kwota dofinansowania dla Gminy Czchów wynosi  39 168,00 zł.

Celem dofinansowania jest wsparcie członków rodziny lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Program może być realizowany w dwóch formach: pobytu dziennego i całodobowego. Usługi opieki wytchnieniowej świadczone będą przez osoby lub instytucje posiadające/spełniające odpowiednie kwalifikacje/warunki. W Programie zostały określone również limity dotyczące godzin/dni opieki/pobytu. Rodzaj i zakres godzinowy usług opieki wytchnieniowej uzależniony będzie od osobistej sytuacji osoby niepełnosprawnej z uwzględnieniem stopnia i rodzaju niepełnosprawności uczestnika Programu.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny