Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie

Treningi umiejętności społecznych w projekcie „Lepsze jutro”

Utworzono dnia 28.04.2022

    W miesiącu lutym każdy uczestnik projektu odbył spotkanie z doradcą zawodowym oraz psychologiem celem opracowania dla niego Indywidualnej Ścieżki Wsparcia. Z końcem lutego udało się pozyskać kompleksowo opracowane plany działania dla każdego z uczestników w związku z czym mogliśmy przystąpić do pierwszych działań mających na celu rozwój osobisty naszych uczestników i poprawę ich sytuacji w sferze społecznej.

    Wiele osób zastanawia się, co to są kompetencje społeczne. Najprościej rzecz ujmując, kompetencje społeczne to umiejętności efektywnego radzenia sobie w sytuacjach społecznych. Dzięki nim jesteśmy w stanie pracować w grupach, nawiązywać kontakty z innymi ludźmi lub po prostu zaadaptować się do środowiska, w którym żyjemy. Kompetencje społeczne rozumiane są niekiedy jako umiejętności interpersonalne, czyli zdolność radzenia sobie ze stresem, bycia asertywnym, pewnym siebie. Warunkują je czynniki takie jak: cechy osobowości, temperament, inteligencja ogólna, emocjonalna i społeczna. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że są to jakieś szczególne umiejętności, bo traktujemy je jak zwykłą część życia codziennego. Uczestnicy projektu podczas odbytych warsztatów mogli się przekonać jak ważną rolę w naszym życiu odbywają właśnie umiejętności społeczne i jak wielki wpływ na codzienne życie ma ich umiejętne wykorzystanie. Treningi dla naszych uczestników poprowadził wykwalifikowany trener/coach Pan Przemysław Sroka. Z wielkim sukcesem i zaangażowaniem poprowadził treningi z zakresu samooceny i budowania poczucia własnej wartości, asertywności, autoprezentacji i autorozwoju. Uczestnicy podczas trwających po 6 godzin szkoleniowych warsztatów zarówno teoretycznie jak i praktycznie zagłębili się w tematykę prowadzonych zajęć. Aktywne uczestnictwo w zajęciach dało możliwość bezpośredniego wdrożenia nowo nabytych informacji do codziennego życia. Uczestnikom treningów bardzo dziękuję za czynny udział w warsztatach, trenerowi Przemysławowi Sroce gratuluję efektów przeprowadzonych warsztatów, które widoczne były już po każdym spotkaniu. Dla mnie największą satysfakcją z dotychczasowej pracy z uczestnikami jest fakt, iż nawiązują nowe kontakty, rozwijają się społecznie oraz emocjonalnie i współpracują z pracownikami socjalnymi.

    Już niebawem dla osób, które w swej ścieżce reintegracji mają kursy zawodowe zostaną one uruchomione. W miesiącu kwietnie pomyślnie został zakończony konkurs na realizacje zadania publicznego w tym zakresie oraz podpisaną umowę z wykonawcą.

Zachęcam do śledzenia wydarzeń i relacji z działań w ramach projektu „Lepsze Jutro”na stronach Czasu Czchowa oraz na stornie internetowej www.czchow.naszops.pl/projekt-lepsze-jutro. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz jego realizacji można uzyskać w Biurze Projektu: siedziba MOPS Czchów, ul. Szkolna 1, 32-860 Czchów oraz pod numerem telefonu (14) 66 365 65

Koordynator projektu

Lidia Urbańska

Treningi umiejętności społecznych w projekcie „Lepsze jutro”

Utworzono dnia 28.04.2022, 11:31

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 177

W poprzednim miesiącu: 270

Wszystkich: 5441